Na skróty


Nie lubię streszczeń, ale historia rozwinęła się dostatecznie, abym zaczęła analizować jej poszczególne składniki i dokładnie planować kolejne wydarzenia. W tym celu utworzyłam sobie jakieś własne notatki, które pozwalają ogarnąć mi wszystko i nie zgubić przy okazji jakiegoś istotnego wątku. Jednym z nich było małe opracowanie tego, co wydarzyło się do tej pory. Rozdziały ukazują się z dość dużymi przerwami, więc może wam też się przyda małe odświeżenie pamięci, a w każdym razie chyba nie zaszkodzi :)

Bohaterowie...

Madeleine (Maddie)
18 lat, rude włosy, zielone oczy
dar: wpływanie na zachowanie innych ludzi,
wężoustna

Solter (Solt)
20 lat, blondyn, błękitne oczy
dar: odczuwanie emocji innych ludzi

Marauder (Mar)
23 lata, ciemne włosy, błękitno-zielone oczy
dar: manipulowanie emocjami innych ludzi, 
wężoustny

Reed 
21 lat, ciemne włosy, szare oczy
przyjaciel Solta
dar: widzenie przyszłości

Nevi
15 lat, blondynka, niebieskie oczy
siostra Maraudera
dar: uzdrowicielka

Tom
6 lat, blondyn, zielone oczy
nowy uczeń Solta
dar: widzenie przyszłości

Daskall
nieznany wiek; długie, siwe włosy związane w luźny kucyk, niebieskie oczy
Mistrz Solta, Reeda i Toma
dar: nieznany

Matthew (Matt)
23 lata, ciemnoskóry, ciemne włosy, czekoladowe oczy
przyjaciel Maraudera, nauczyciel Maddie
dar: czytanie w myślach

Theor
50 lat, siwe włosy, srebrne oczy
podwładny Mistrza, który sprawuje władzę nad Marauderem, Mattem i Nevi
dar: nieznanyDo tej pory...[Prolog]

Madeleine
Prolog jest formą retrospekcji. Poznajemy w nim główną bohaterkę opowiadania - sześcioletnią, wówczas, Madeleine. Dziewczynka znajduje się w swoim pokoju i rozmawia z wężem, którego traktuje jak swojego najlepszego przyjaciela: opowiada o swoim dniu, słucha jego historii oraz częstuje zdechłą myszą. Niespodziewanie do pokoju wchodzi matka dziewczyny. Kobieta chciała się upewnić, czy córka już usunęła, ale widząc zaistniałą sytuację, wpada w panikę. Matka stara się wyprowadzić Maddie na korytarz, lecz dziecko się buntuje. Dochodzi do szarpaniny, w skutek której, Madeleine zostaje ranna, a wąż staje w jej obronie - atakuje kobietę i wtacza do jej organizmu śmiertelną truciznę. Kobieta umiera.
Solt
Solt ma 8 lat i planuje sposób zemsty na chłopakach ze starszej klasy, którzy go upokorzyli. W tym celu chce wykorzystać swoje zwierzę - węża boa, którego dostał od rodziców jako prezent z jednego z ich wyjazdów służbowych. Chłopiec chce, aby wszystko miało charakter żartu, ale jednak sprawy wyrywają się spod kontroli. Po dotarciu na dzieciniec szkolny, jeden z prześladowców zabiera Solterowi plecak, w którym skryty jest wąż i zaczyna wymachiwać przedmiotem nad głową. Plecak jednak nie ma zasuniętej kieszeni, przez co zwierzę wysuwa się z przegródki, wypada prosto na twarz starszego chłopaka i oplata się wokół jego szyi. Solt nie odwołuje swojego zwierzęcia, pozwala, aby dusił jego prześladowcę, przez co doprowadza do jego śmieci.  


[Rozdział 1]

Madeleine
Dalsza akcja opowiadania to kolejny przeskok w czasie, o dwanaście lat. Po śmierci matki, wychowaniem Madeleine zajmuje się ojciec i babcia, którzy jednak nie znajdują dla niej zbyt wiele czasu ani nie obdarowują wielką miłością. Dziewczynie bardzo tego brakuje i to się odbija na jej psychice. Maddie wyrasta na wyrachowaną, pewną siebie, młodą kobietę. Zostaje tancerką, niezwykle utalentowaną, ale wysoką pozycję w teatrze zyskuje tylko dzięki romansowi z synem dyrektora. Dziewczyna wcale go nie kocha, ale w znajomości z nim dostrzega dużo korzyści.
Solt
Solterowi śni się koszmar, który przypomina mu o tym, że doprowadził do śmierci człowieka. Sen jest nieco zniekształcony, ale nie pozwala chłopakowi odpocząć. Młody wojownik wstaje z łóżka i kieruje się na sale treningową, gdzie natychmiast przystępuje do ćwiczeń, licząc, że to pomoże mu się uspokoić i wyciszyć. Do jego treningu przyłącza się Mistrz, którzy chce wiedzieć, co trapi ucznia. Solt nie potrafi mu tego wytłumaczyć. Chłopak wyznaje jednak, że wciąż śnią mu się koszmary, a wąż, który był niegdyś jego najlepszym przyjacielem, obecnie przywodzi mu je nawet za dnia. 

[Rozdział 2]

Madeleine
Pewnego razu, gdy wraca z pracy, rozpętuje się nawałnica. Maddie wydaje się, że pośród szumu wiatru słyszy własne imię. Zanim jednak udało jej się to sprawdzić, pogoda znacznie się pogarsza.. Dziewczyna wycofuje się pod mur i tam traci przytomność.
Solt
Chłopak kontynuuje swój trening, któremu przygląda się Mistrz. Po chwili dostrzega, że starszy mężczyzna wydaje się zaniepokojony - Solt chce się dowiedzieć, co jest tego przyczyną. Daskall wyznaje, że czuje, że równowaga między dobrem a złem została naruszona i niebawem mogą nastać ciężkie czasy, czego on sam się obawia. Solt twierdzi, że nie czuje strachu, za co zostaje zbesztany przez nauczyciela i sprowadzony na ziemię prostym stwierdzeniem, że jest tylko człowiekiem, co wywołuje w młodym uczniu gniew. Mistrz go uspokaja i mówi, że ma dla niego szczególne zadanie. 

[Rozdział 3]

Madeleine
Dziewczyna budzi się w całkowicie obcym miejscu i uświadamia sobie, że została uwięziona. Stara się uwolnić, ale nieskutecznie. To ją załamuje. W pomieszczeniu pojawia się wąż, którego dziewczyna doskonale pamięta. Maddie wpada w panikę, ale zwierzę nie atakuje - oświadcza jedynie, że jest ona potrzebna i oczekuje ją jego pan.
Solt
Krótki powrót do przeszłości chłopaka i zarys jego umiejętności. Solt przemierza korytarz, pogrążony w rozmyślaniach na temat wszystkiego, co wydarzyło się w jego życia. Jest tak zamyślony, że prawie wpada na przyjaciela, który również przechodzi w tym samym miejscu. Podkreślony zostaje dar, jakim dysponuje Reed. Kumpel wypytuje Solta o misję, którą zlecił mu Daskall, jednocześnie przyznając, że miał wizję z udziałem dziewczyny, którą chłopak musi odnaleźć. Solter nie jest zadowolony z przydzielonego mu zadania i jawnie to demonstruje, po czym odchodzi. Reed zostaje sam - spływa na niego ogromny ból skroni, co nie przytrafia mu się pierwszy raz.

[Rozdział 4]

Madeleine
Nieoczekiwanie w pokoju zjawia się nieznajomy mężczyzna, który zaczyna kpić z dawnej więzi, która niegdyś łączyła dziewczynę z wężem - Pestem. Maddie domaga się wyjaśnień, ale nie otrzymuje ich od razu. Mężczyzna kurtuazyjnie prosi, aby zaczęli znajomość od początku. Jednocześnie zdradza, że obserwował ją od najmłodszych lat, aby móc monitorować jej umiejętności. Nieznajomy obiecuje, że wszystko jej wytłumaczy, jeżeli tylko mu zaufa. Maddie daje się na to nabrać. Interesuje ją, czemu wąż słucha mężczyzny. Ten zdradza, że wcale nie posługuje się jego językiem, a jedynie za pomocą przemocy wymusza na nim pewne zachowania. Tym samym zaczyna grozić Maddie, ale ona nie daje się stłamsić. Buntuje się i domaga się zwrócenia wolności. Mężczyzna odmawia, mówi, że Maddie jest brakującym elementem i tylko ona może obudzić Pradawnego. Dziewczyna w to nie wierzy. Nieznajomy stara się ją przekonać - twierdzi, że wąż jej poszukiwał i wcześniej w tym celu zabił kilkoro dzieci, ale jej nie skrzywdził. Widząc brak wiary ze strony Madeleine, mężczyzna daje jej czas do zastanowienia, jednocześnie mówiąc, że jeżeli nie wykona jego rozkazów, skrzywdzi ją i jej rodzinę. Pojawia się Marauder, który od tej pory będzie pełnił rolę strażnika.
Solt
Solt wybrał się na obchód terenów. Chciał nacieszyć się samotnością i odpocząć, ale niemal natychmiast dołącza do niego Finder - wąż. Chłopak stara się odesłać go do domu, lecz widząc, że nie przynosi to żadnych efektów, ostatecznie zgadza się, aby zwierzę dotrzymało mu towarzystwa. Wspólnie kontynuują wędrówkę, ale wąż staje się nerwowy. Niespodziewanie z zarośli wyskakuje niedźwiedź, który jednak swoim zachowaniem odbiega od normalności. Zwierzę atakuje Solta. Jest bardzo zdeterminowane i agresywne. Chłopak jest bezbronny i ratuje się ucieczką, która jednak okazuje się daremna. Sytuacja staje się beznadziejna, ale z pomocą przychodzi Finder. Wąż zabija niedźwiedzia i tym samym ratuje swojego pana. 

[Rozdział 5]

Solt
Solt trafił do skrzydła szpitalnego. Opatruje go lekarka Escall, która sprawnie zszywa ranę. Kiedy chłopak ma zamiar opuścić gabinet, do środka wchodzi Reed. Nie zauważa swojego przyjaciela i głośno oznajmia, że ból, który mu dokuczał, nieco zelżał. Między chłopakami dochodzi do małego spięcia, w efekcie którego na jaw wychodzi, że Reed jest śmiertelnie chory. Chłopak, podobnie jak jego zmarły brat, cierpi na nieoperacyjnego guza mózgu. Nawet organizm wojownika nie jest na niego odporny. Reedowi pozostał prawdopodobnie jedynie rok życia. 
Madeleine
Maddie otrzymuje dwa dni na podjęcie ostatecznej decyzji. Jednak czas mija, a nic się nie zmienia. Dziewczyna pozostaje w uwięzi w jednym z hotelowych pokoi, za jedynego towarzysza mając swojego strażnika. Marauder dużo milczy, jest niemiły, nie reaguje na próby kontaktu. Maddie, przytłoczona samotnością i swoją pozycją, wychodzi do łazienki. Przeżywa załamanie, ale szybko bierze się w garść. Kiedy wraca do pokoju, usilnie stara się wymusić na strażniku jakieś informacje. Nie udaje jej się to. Zamiast tego, za sprawą tajemniczej siły, daje się ponieść emocjom i wytyka chłopakowi, że działają bezprawnie. Straszy policją, na co Marauder reaguje śmiechem. Strażnik wyznaje, że własny ojciec chciał się jej pozbyć, dlatego nikt nie będzie jej szukać. Dodatkowo, chłopak wzbudza w niej poczucie winy odnośnie śmierci matki. Marauder, słysząc płacz dziewczyny, sam czuje wyrzuty sumienia.


Marauder
Chłopaka niespodziewanie dręczą wyrzuty sumienia z powodu własnego zachowania względem Maddie. Opuszcza jej pokój, aby ochłonąć i właśnie wtedy spotyka siostrę, której dawno nie widział. Dziewczyny nie powinno być w tym miejscu, ale w pierwszym momencie chłopak wcale nie zawraca sobie tym głowy. Cieszy się, że znowu może widzieć Nevi. Dopiero po paru chwilach dociera do niego więcej szczegółów - między innymi to, że dziewczyna ma na sobie starą sukienkę matki, co jest dla niego oczywistym przesłaniem. Poza tym dostrzega siniaki, które znaczą skórę siostry. Marauder daje się ponieść wściekłości, jaką odczuwa względem szefostwa, ale Nevi go uspokaja.
Solt
Chłopcy ponownie poruszają temat choroby Reeda. Solt nie chce się pogodzić z tą diagnozą - za wszelką cenę szuka wyjścia z tej sytuacji. Przyjaciel stara się studzić jego zapał, ale bezskutecznie. Solter proponuje układ - jeżeli wygra w karty, Reed pozwoli mu działać na własną rękę. Reed się godzi, aczkolwiek sam stawia warunki - w przypadku jego wygranej, chce się dowiedzieć, w jaki sposób przyjaciel nabawił się nowej rany.


Solt
Solt przegrywa karcianą potyczkę. Reed jednak przyznaje, że wcale nie wierzy przyjacielowi. Zaczynają się pojedynkować. Tym razem porażkę podnosi Reed. Soltowi udaje się go zablokować. Dochodzi do kolejnej, trudnej rozmowy. Po raz pierwszy Solt wyłapuje dziwne zmiany w nastroju przyjaciela, których nie potrafi logicznie wytłumaczyć. Między przyjaciółmi zapada krępujące milczenie, które szybko przerywa Solt. Chłopak wymusza też na przyjacielu zgodę na poszukiwanie leku na chorobę. 
Marauder
Chłopak jest przerażony, widząc, w jakim stanie znajduje się jego siostra. Nie może zasnąć, choć Nevi stara się go uspokoić. Jednak jej zapewnienia wcale nie przekonują Maraudera. Chłopak chce zrobić wszystko, aby tylko zapewnić bezpieczeństwo swojej rodzinie.

[Rozdział 8]

Marauder
Chłopak opuszcza pomieszczenie, a kiedy następnego dnia wraca, zachowuje się inaczej, bardziej agresywnie. Każe jej się ubrać i wyprowadza z pokoju. Maddie nie pojmuje tej zmiany, ale wykonuje polecenia. Marauder prowadzi ją do pomieszczenia, która przypomina  salę obrad. Wspólnie czekają na kogoś, kto jednak wcale się nie zjawia. Marauder jest zły, ale nie do końca wie, jak powinien się zachować. Para mocno się sprzecza. Chłopak ponownie ucieka się do swoich umiejętności i steruje emocjami dziewczyny - wprowadza ją w stan przerażenia, po czym dzwoni do szefa, ale ten nie odbiera. Strażnik stwierdza, że musi sprawdzić, co się stało. Chce odprowadzić dziewczynę do celi, ale ta prosi go, aby tego nie robił. Marauder się waha, ale w końcu się zgadza, jednocześnie ostrzegając dziewczynę, że jeżeli zrobi coś, co mu się nie spodoba, gorzko tego pożałuje. Wspólnie opuszczają pomieszczenie.
Solt
Chłopak udaje się do miasta i dociera do opuszczonych magazynów. Szybko dostaje się do środka jednego z nich. Tam spotyka się z pewnym mężczyzną. Zawiera z nim układ - zdradzi Daskalla, ale ocali przyjaciela. 
[Rozdział 9]

Solt
Solt wraca do domu. Stara się pozostać niezauważalny, ale w sypialni czeka na niego Reed, który od razu zauważa, że przyjaciel zrobił coś złego. Wychodzi na jaw, że Solter złożył przysięgę posłuszeństwa nowemu Mistrzowi. Mimo wszystko Reed nie chce go wydać, choć mocno się niepokoi o przyjaciela. Niespodziewanie jego stan ulega znacznemu pogorszeniu - Reed traci przytomność. 
Madeleine
Nadal sobie dogryzają. Maddie stara się skłonić do zwierzeń, chce go lepiej poznać i choć trochę zrozumieć. W tym momencie, po raz pierwszy, całkiem nieświadomie używa swojej mocy. Marauder to wychwytuje i jest wściekły. W tej złości celowo wywołuje u niej mocne wrażenie zauroczenia, ale jej udaje się wyrwać spod jego wpływu. Przez przypadek wpadają do fontanny i wzajemna wrogość jakby znika. Marauder pomaga dziewczynie wstać, a nawet podaje kwiat róży, który Maddie wcześniej zerwała, a podczas upadku do wody zgubiła. Wszystkim tym wydarzeniom przygląda się przez okno starszy mężczyzna, który wydaje się być zadowolony z takiego obrotu sytuacji.

[Rozdział 10]

Madeleine/Marauder
Para dociera do Mistrza. Madeleine jest zdziwiona wyglądem mężczyzny i oznajmia to głośno. Ten jednak nie zwraca na nią uwagi - karci Maraudera, obiecuje poważną rozmowę, po czym każe wyjść i wrócić do obowiązków. Chłopak jest posłuszny. Opuszcza pomieszczenie, zanim jednak dociera do głównych drzwi, słyszy za sobą rozpaczliwy krzyk dziewczyny. To wzbudza w nim poczucie winy. Kiedy stara się z nim uporać, do chłopaka podpełza wąż, który drwi z jego słabości. Marauder zgadza się z wężem, że boi się, żałuje i jest smutny, ale kategorycznie zaprzecza, że Maddie cokolwiek dla niego znaczy.

[Rozdział 11]

Madeleine
Maddie zostaje sama. Mistrz wydaje jej kilka poleceń, których ona nie spełnia, za co zostaje ukarana. W obawie przed kolejnymi konsekwencjami, w końcu się przełamuje. Zgodnie z wolą mężczyzny podchodzi do stołu, na którym rozłożone zostały stare pergaminy. Na tych papierach ktoś rozrysował plan miasta. Mistrz opowiada krótką legendę o Pradawnym, który był potężną istotą, ale został uśpiony przez dziewczynę pochodzącą z wymarłego już plemienia. Maddie nadal czuje chęć sprzeciwu, próbuje nawet uciec, co ostatecznie wyprowadza z równowagi mężczyznę, który dotkliwie ją bije, aż do nieprzytomności. Jej bezwładne ciało do celi zanosi Marauder - jego siostra proponuje uzdrowienie dziewczyny, ale ten odmawia. Kiedy Madeleine się budzi, chłopak ofiaruje jej butelkę wódki jako rodzaj środka przeciwbólowego. Maddie korzysta z pomocy i szybko się się upija, aby nie czuć bólu. Będąc pod wpływem procentów, zaczyna szczerze rozmawiać z chłopakiem, a potem za sprawą swojej mocy, nakłania go do pocałunku.

[Rozdział 12]

Madeleine
Początkowo Marauder nie umie się jej sprzeciwić. Zanim jednak sprawy rozwijają się za bardzo, udaje mu się wyrwać spod kontroli dziewczyny - narzuca na nią wizję, która ją odstrasza. Maddie każe mu wyjść, ale on uświadamia ją, że nie ma prawa tego od niego wymagać - on musi pozostać na warcie, choć sam najchętniej by tego nie robił. Madeleine daje się pokonać rozpaczy i płacze, a Marauder przysłuchuje się temu wszystkiemu i wspomina rodziców dziewczyny, których ona przywołuje, a którzy już nie żyją.
Solter
Reed znajduje się w szpitalu. Wciąż jest nieprzytomny. Solter tkwi przy jego łóżku i wypytuje Escall o stan zdrowia przyjaciela. Ta nie potrafi udzielić mu jednoznacznej odpowiedzi, choć przyznaje, że powoli staje się coraz bardziej bezradna. Solt opuszcza szpital i udaje się na salę treningową. Po drodze spotyka nowego ucznia, co jeszcze bardziej wyprowadza go z równowagi, gdyż uznaje, że to właśnie to dziecko ma zając miejsce Reeda. Chłopak czuje ogromną potrzebę buntu i traci wiarę w swojego mentora. Doskwiera mu potężna złość. Na sali treningowej udaje mu się wyciszyć poprzez intensywny trening. Niestety nie może cieszyć się z samotności zbyt długo. Najpierw dołącza do niego Finder, a zaraz potem przybywa również Daskall, który ma dla Solta nowe zadanie. Przedstawia mu chłopca, którego Solter widział już wcześniej, i uświadamia, że od tej pory będą wspólnie trenować. Solt nie jest zachwycony tą wizją - wysnuwa argumenty związane z Reedem, ale Mistrz każe mu pogodzić się z nieuchronną śmiercią przyjaciela i zająć się bieżącymi obowiązkami.


[Rozdział 13]

Solter
Solt spełnia rozkaz Daskalla - zaczyna trenować z Tomem, choć nie wkłada w to serca i szybko się zniechęca. Zamiast próbować nawiązać z chłopcem więź, odprawia go, a samemu udaje się do swojego nowego Mistrza, aby zameldować o zmianach, jakie wprowadził Daskall. Na korytarzu hotelu spotyka Nevi. Dziewczyna wydaje się zafascynowana nowym znajomym i po chwili wahania zdradza swoje umiejętności, a nawet uzdrawia jego ranę, po czym odchodzi bez słowa. 
Madeleine
Następnego ranka Madeleine odczuwa skutki wypicia zbyt dużej ilości alkoholu. Wymiotuje, a towarzystwa dotrzymuje jej Marauder. Chłopak upewnia się, że Maddie nic nie pamięta z poprzedniego wieczora i to go uspokaja. Strażnik zdradza, że jego Mistrz nie do końca wierzy w powodzenie misji z udziałem Maddie. Ostrzega ją, że poszukiwany jest jeszcze jeden wężoustny (nie przyznaje, że sam nim jest) i powinna wykazać się posłuszeństwem, bo w przeciwnym razie zostanie wyeliminowana. Madeleine go wyśmiewa, zarzuca ślepe poddaństwo i twierdzi, że sama woli zginąć, niż być na czyichś usługach. Chłopak stara się ją uspokoić, ale gniew Maddie jest zbyt silny. Dziewczyna rzuca w niego nawet szklanką, przez którą rani sama siebie w stopę, a widok krwi wywołuje w niej bardzo gwałtowne emocje. Marauder ją uspokaja i udaje się po pomoc.


Marauder
Chłopakowi zajmuje chwilę, zanim znajduje siostrę. Zachowanie Nevi mocno go intryguje, ale sama rozmowa z nią wprowadza w lekkie poddenerwowanie. Marauder prosi siostrę o uleczenie Maddie, a ta się zgadza i rezygnuje z dalszych psychologicznych gierek.
Solter
Solt rozpamiętuje spotkanie z tajemniczą dziewczyną, ale żeby pozbyć się tych myśli, po raz kolejny podejmuje próbę nawiązania współpracy z Tomem. Zachęca go do wejścia na równoważnię, lecz po pierwszym upadku dzieciaka, znowu wszystko się psuje. Tom ucieka, a do sali niespodziewanie wkracza Reed. Przyjaciel chce dowiedzieć się czegoś więcej o nowym uczniu Solta, a Solt za wszelką cenę chce odesłać go do gabinetu lekarskiego. Nieskutecznie. Reed stawia na swoim i szybko nawiązuje kontakt z Tomem.

[Rozdział 15]

Solt
Tom daje się przekonać Reedowi i szybko obdarza go sympatią oraz zaufaniem. Kiedy Tom opuszcza salę, między przyjaciółmi dochodzi do kolejnej trudnej rozmowy. Solt nie rozumie postępowania przyjaciela, chciałby, aby ten wrócił do Escall i kontynuował leczenie. Reed zdradza, że żałuje, że Solt poznał prawdę. Wyznaje, że zdecydowanie wolał go okłamywać. Wyznanie powoduje, że Reed traci koncentracje i przez to ujawnia przed przyjacielem swoje prawdziwe uczucia. Solt jest przerażony swoim odkryciem. Nie chce go zaakceptować, zaczyna odtrącać Reeda, a to wywołuje w chłopaku coraz gwałtowniejsze emocje. Solt nie jest na nie odporny. Dochodzi do pocałunku.
Marauder
Chłopak ćwiczy w osamotnieniu. Jego samotność nie trwa jednak zbyt długo - przybywa wąż, który ponownie kpi z Maraudera, a potem zdradza, że Mistrz znalazł odpowiedniego kandydata do planowanej misji. Pest jednak nie jest szczery ze swoim panem: okłamuje go odnośnie umiejętności posiadanych przez nowego. Marauder domaga się wyjaśnień, ale wąż nie ma zamiaru tłumaczyć się ze swojego postępowania. Odchodzi, a po chwili do sali wchodzi Madeleine w towarzystwie czarnoskórego chłopaka. Matt wyjaśnia, że dziewczyna ma zaczynać treningi. Do ich prowadzenia nie został jednak przydzielony Marauder, a jego znajomy - Matthew. Mistrz odsunął Maraudera również od wart - całkiem ukrócił ich kontakty.

[Rozdział 16]

Marauder
Mimo ograniczenia obowiązków Marauder wciąż śledzi treningi dziewczyny. Pilnuje, aby nie stała się jej krzywda. Kiedy więc Matt proponuje użycie prawdziwej broni, Marauder interweniuje. Chce nawet opuścić salę, ale Maddie prosi go o pozostanie. Chłopak się waha, ale sprawę ostatecznie przesądza Matt, który bezbłędnie odczytuje prawdziwe myśli chłopaka i potwierdza, że ten ma ochotę pozostać przy dziewczynie. Marauder obserwuje treningi z niepokojem, a kiedy Maddie zostaje przypadkiem ranna, ponoszą go emocje i staje w obronie podopiecznej.
Solt
Solt ucieka. Boi się bezpośredniej konfrontacji z przyjacielem, po tym co zaszło między innymi. Chłopak wydostaje się na zewnątrz i kieruje się w stronę hotelu. Przy wejściu spotyka Nevi, którą wyraźnie ktoś pobił. Dziewczyna ostrzega go, że zaczyna się powoli uzależniać od tego miejsca, co jest niebezpieczne. Solt decyduje się nią zająć i proponuje krótki spacer.

[Rozdział 17]

Solt
Solt jest zafascynowany nową znajomością. Wdaje się w rozmowę z dziewczyną i wymienia się z nią poglądami. Zdradza też, że dołączył do organizacji, aby ratować przyjaciela. Nevi kpi z jego miłości i oddania, mówiąc, że nie zawsze opłaca się ryzykować dla kogoś, nawet bliskiego, i poprzez swoje zadania Solt prawdopodobnie sam zginie. Na koniec demonstruje skutki własnego daru.
Madeleine
Odbywa się kolejny trening, który też miał prowadzić Matt, ale w ostatniej chwili otrzymał wiadomość i musiał zostawić Maddie samą. Dziewczyna podejmuje rozgrzewkę, a na salę przybywa Marauder, który zdziwił się, że dziewczyna nie uciekła, choć miała taką możliwość. Strażnik przyznaje, że sam też by nie uciekł i krótko wspomina o swoim ojcu, który popełnił taki błąd i przez to zginął. Para zaczyna rozmawiać - głównie o rodzinie i poglądach Maraudera. Chłopak twierdzi, że nie jest mu żal ojca, ale jednocześnie wyznaje, że więzi rodzinne są dla niego bardzo ważne. Maddie przyznaje, że tęskni za ojcem i bardzo chciałaby chociaż usłyszeć jego głos - prosi o to Maraudera, ale ten odmawia. Okazuje się, że to właśnie on uśmiercić mężczyznę.

[Rozdział 18]

Madeleine/Marauder
Maddie mu nie wierzy i zarzuca kłamstwo. Marauder opowiada o szczegółach, jak do tego doszło. Okazuje się, że wykazał się olbrzymim okrucieństwem, choć nie dostał wcale takich rozkazów. Para się kłóci, dochodzi do rękoczynów. Marauder traci kontrolę nad sobą - wypowiada paskudne rzeczy na temat Maddie i kpi, że ta nawet nie potrafi się przed nim obronić. Maddie używa swojej mocy, ale i ona nie umie zapanować nad gniewem - mało brakuje, a uśmierciłaby chłopaka. W odpowiednim momencie przerywa jej Matt, który wraca na salę i wyrzuca na zewnątrz Maraudera, aby mógł ochłonąć. Matt wyznaje, że ktoś manipuluje ludźmi w organizacji i chce się dowiedzieć, kim ta osoba jest. Pociesza zrozpaczoną dziewczynę.
Solt
Chłopak nakładania Nevi do powrotu do domu. Solt wypytuje ją, jak to się stało, że znalazła się w tym miejscu. Dziewczyna zdradza, że podobnie jak on, też chciała ratować bliskich, ale wcale jej się to nie udało. Para rozmawia również na temat wiary. Solt dostrzega, że coś trapi dziewczynę, ale ona go ignoruje. Zamiast szczerze porozmawiać na ten temat, dziękuje mu za ofiarowaną pomoc i na koniec obdarowuje go pocałunkiem. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Archiwum bloga